Kişisel Güvenlik Eğitimi

Kişisel Güvenlik Eğitimi

Neden Almalıyız?

Tüm su sporlarında olduğu gibi deniz kayağı yapan herkesin kişisel güvenliği birinci derecede önemlidir. Genel geçer kural olarak denize en az üç kişilik (3 kayak) gruplar halinde çıkılmalıdır. Grup üyelerinden her hangi birinin yorgunluk, kaba dalga veya bir başka sebeple alabora olması durumunda yardım alarak veya kendi becerisiyle kayağına geri dönmesi gerekir. Hemen herkesin başına gelebilecek alabora olmak veya alabora olmaktan sakınma becerisi Kişisel Güvenlik Eğitiminin konusudur.

Hangi Becerileri Kapsar?

Sakınma Becerisi

Eğitimin bu ilk bölümünde kişisel güvenliğimizi nasıl tehlikeye sokarız, ne tür hatalar yapar da kendimizi suda buluruz gözden geçirilir. Alçak destek hamlası nasıl yapılır, nelere dikkat etmeliyiz tartışılır, karada ön çalışması yapılır daha sonra denizde beceriyi doğru şekilde kazanmanız sağlanır.

Yardım Almadan Kayağa Geri Dönme

Alabora olan kayakçının tek başına kayağına nasıl geri dönebileceği bir kaç farklı teknikte detaylı olarak tartışılır. Kayakçının vücut yapısına, becerisine uygun bir tanesi seçilir ve doğru teknikle kayakçının kayağına dönmesi tecrübe edilir.

Yardım Alarak Kayağa Geri Dönme

Alabora olan kayakçının yardım alarak kayağına geri dönme teknikleri tartışılır. Farklı tekniklerin avantaj ve dezavantajları gözden geçirilir. Kayakçının vücut yapısı, becerisi göz önünde bulundurularak en az bir teknik seçilir. Kayakçının doğru teknikle kayağına geri dönmesi sağlanır.

Kişisel güvenlik eğitimi sadece fiziksel beceriyi değil aynı zamanda kayakçının içinde bulunduğu durumu değerlendirme becerisini de hedefler. Zor durumda kaldığında ne yapacağını bilen kayakçı diğer grup üyelerine de güven verecektir.

Bu eğitime katılmak için iletişim sayfasından bize ulaşmanız yeterlidir.

  • Eğitim seviyesi: Başlangıç.
  • Eğitim süresi: Bir saat teorik, iki saat pratik, toplam üç saat.
  • Nasıl kayıt olurum: Lütfen, iletişim sayfasını kullanarak, e-posta gönderiniz.
  • Eğitimin yapılması için gerekli katılımcı sayısı en az 2 kişidir.

Posted In:    

Other Details
  • Organizer : Erol Akkan
  • Location : Tuzla, Manastır koyu
  • Website : egitim@kanoist.com
  • Submitted On : 01 Haz 2016

Related Gallery